top of page

AirDrop, sdílení materiálů ve výuce

AirDrop je technologie společnosti Apple, která umožňuje uživatelům i zařízením, jako jsou iPady, iPhony a Mac počítače, snadno a bezpečně sdílet soubory mezi sebou bez nutnosti použití e-mailu nebo externích úložišť. Ve školním prostředí může AirDrop značně zjednodušit a zefektivnit výměnu materiálů a informací mezi učiteli a žáky. Zde je několik způsobů, jak může být AirDrop využit ve vzdělávání:

 

Pro učitele:

Rychlé sdílení materiálů: Učitelé mohou okamžitě sdílet studijní materiály, jako jsou prezentace, dokumenty nebo multimediální soubory, s celou třídou nebo s konkrétními žáky bez nutnosti přihlášení do e-mailu nebo do školního systému.

 

Interaktivní výuka: Během hodiny může učitel požádat žáky, aby pomocí AirDrop odeslali své práce nebo odpovědi na určitou otázku přímo na učitelův iPad nebo MacBook, což umožňuje okamžitou zpětnou vazbu.

 

Snadná distribuce zpětné vazby: Učitelé mohou vracet opravené úkoly a poskytovat individuální zpětnou vazbu jednotlivým studentům rychle a soukromě přes AirDrop. Příkladem za všechny, jsou pracovní listy. Učitel vyfotí pracovní list a pošle jako fotografii žákům přes AirDrop. Žáci otevřou fotografii v aplikaci fotky a v úpravách provedou svůj záznam. Práci podepíší, fotku uloží a pošlou přes AirDrop učiteli zpět. Věřte, že rychleji, už to nejde.

 

Pro žáky:

Spolupráce na projektech: Žáci mohou využívat Airdrop k rychlé a efektivní výměně souborů a informací při společné práci na skupinových projektech.

 

Organizace studijních materiálů: Umožňuje snadné přijímání a organizaci studijních materiálů a zdrojů od učitelů nebo spolužáků přímo na jejich zařízeních.

 

Prezentace práce: Studenti mohou používat Airdrop k rychlému sdílení svých prezentací nebo projektů s celou třídou přes učitelovo zařízení.

 

Bezpečnostní opatření:

Ačkoliv Airdrop nabízí mnoho výhod, je důležité dbát na bezpečnostní opatření, aby bylo zajištěno soukromí a bezpečnost uživatelů. Učitelé by měli instruovat žáky, jak správně nastavit svá zařízení, včetně výběru možnosti „Pouze kontakty“, anebo „Všichni na 10 minut“, pro přijímání souborů, aby se zabránilo nežádoucímu příjmu souborů od neznámých osob.

 

Nastavení funkce AirDrop: V našem video návodu se zaměříme na správné nastavení funkce AirDrop. Občas se stane, že vám sdílení nefunguje, a tak jsme pro vás připravili podrobný návod.Airdrop představuje významný nástroj pro zjednodušení a zlepšení výukového procesu ve školním prostředí. Umožňuje rychlou, efektivní a bezpečnou výměnu souborů mezi učiteli a žáky, což přináší nové možnosti pro interaktivní výuku a spolupráci. S průvodními bezpečnostními opatřeními může Airdrop výrazně přispět k modernizaci a zefektivnění vzdělávacích procesů.

156 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page