top of page

Baterie a nabíjení iPadu

Aktualizováno: 5. 3.

Poměrně často a právem se nás ptáte na správné způsoby nabíjení iPadu. U mobilního zařízení automaticky předpokládáme, že to, jak se budeme chovat k baterii iPadu ovlivní jeho celkovou životnost. A to je zcela správný předpoklad. Jak se tedy správně chovat k nabíjení vašich školních iPadů?


Základní praktické pravidlo: pokud iPady pravidelně používáte, nevypínejte je a nabíjejte, kdykoliv je třeba.

Grafika znázorňující nabíjení iPadu

Frekvence nabíjení iPadu obecně nemá přímý vliv na jeho životnost, pokud jsou dodržovány správné postupy nabíjení a správy baterie. Moderní lithiové polymerové baterie, které se v iPadu používají, mají schopnost zvládnout velký počet nabíjecích cyklů (nabíjení a vybíjení), aniž by došlo k významné degradaci výkonu.


Nicméně, časté úplné vybíjení baterie a následné nabíjení až do plna může mít mírný vliv na životnost baterie. Nejlepší praxí je udržovat baterii v rozmezí 20-80 % nabití, pokud je to možné, a vyhnout se pravidelnému úplnému vybití na 0 % a nabíjení na 100 %.


Kromě toho je důležité používat kvalitní nabíječku, vyhýbat se extrémním teplotám a minimalizovat nadměrné teplo nebo chlad, které mohou baterii poškodit. Důležitým prvkem je také používání originálních nebo certifikovaných příslušenství, která jsou schválena výrobcem.

V záplavě různých nabíjecích zařízení (kufrů, adaptérů,...) se můžete snadno ztratit. Při hledání pomůže spoléhat na certifikaci zařízení. Jedna z nich, kterou používá i Apple má označení FMI. Znamená to, že nabíječka byla vyrobena v souladu s určitými specifikacemi a bezpečnostními normami stanovenými společností Apple. To zahrnuje testování bezpečnosti, spolehlivosti a kompatibility s Apple zařízeními. Když vidíte označení FMI u nabíječky, můžete mít větší důvěru v to, že je to kvalitní a bezpečný produkt, který by měl dobře fungovat s vaším iPadem a měl by minimalizovat riziko poškození zařízení nebo baterie.


Celkově lze říci, že časté nabíjení iPadu samo o sobě nemá výrazný negativní vliv na jeho životnost, pokud jsou dodržována doporučená pravidla pro správu baterie.


  1. Používejte certifikovanou nabíječku: Vždy používejte alespoň certifikovanou (FMI) nabíječku (nabíjecí kabel, adaptér,...), který je kompatibilní s vaším iPadem. To zajišťuje bezpečnost a spolehlivost nabíjení.

  2. Vyhněte se extrémním teplotám: Příliš vysoké nebo příliš nízké teploty mohou baterii poškodit. Udržujte iPad mimo přímé sluneční světlo a extrémní horko nebo chlad. Vždy platí, že extrémní horko je horší než extrémní chlad.

  3. Nabíjejte pravidelně, ale ne příliš často: Nabíjení iPadu pravidelně, ale ne příliš často, pomáhá udržet baterii v dobrém stavu. Ideálně udržujte baterii v rozmezí 20-80 % nabití.

  4. Minimalizujte úplné vybíjení na nulu: Vyhněte se pravidelnému úplnému vybití baterie na nulu, pokud to není nutné. To může předčasně zkrátit životnost baterie.

  5. Když už se to stane, nenechte baterii dlouho s 0% nabití: baterie má v sobě několik "skrytých" procent kapacity, aby se nedostala na absolutní "nulu." Ale přesto, vždy co nejdříve nabijte na 20%+

  6. Nechávejte baterii nabíjet bez přerušení: I když moderní baterie mají ochranné mechanismy proti přebíjení, je lepší neponechávat iPad nabíjet po dobu delší než je nutné.

  7. Pokud nebudete iPady dlouho používat: Při dlouhodobém skladování nebo když nebudete iPad používat po dlouhou dobu, nabijte ho alepoň na 50% - 75% a vypněte. (ideálně hromadně přes MDM). Bezpečně přečká i déle než letní prázdniny.

Přejeme dlouhé roky s původními bateriemi. A vězte, že známe mnoho škol, kde iPad s původní baterií sloužil 8 a více let.


171 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page