top of page

Co znamená představení nových iPadů pro školství?

Aktualizováno: 8. 5.

Apple dnes, 7. května, představil nové iPady.

 

Apple představil nové iPady a pro segment školství vždy s každým novým iPadem doufáme, že se do oblasti vzdělávání přesune původní, vyšší model iPadu, za nižší cenu. A ono se to stalo i ne.

 

Jak je to tedy nyní s novými iPady od Applu pro segment školství?

Obecně se dá říci, že všechny iPady jsou pro školství vynikající volbou. Důležitou roli nicméně hraje cena. Co si budeme povídat, ta je prostě ve většině případů nejdůležitějším kritériem.

 

Doposud měl Apple v nabídce Apple iPad 9. generace, který se dal pořídit za cenu kolem 9.000 Kč a to je velmi příznivá cena. Nově ovšem tento iPad a zároveň také poslední iPad, který má dolní tlačítko Home Button končí a Apple tento model již dále nebude nabízet.

 

Náhradou je tedy stávající iPad 10. generace, který má už displej z kraje do kraje a tlačítko Home Button postrádá. Určitě to není špatně, ba naopak. Chybějící Home Button ovšem může být překážkou pro školy s žáky s SVP. iPad 10. generace, se nově prodává za cenu 10.990 Kč. Zcela jistě můžeme do budoucna očekávat různé pobídky ze strany Applu a především prodejců v ČR, které tento iPad mohou ještě o pár set korun zlevnit. Někteří prodejci už nyní začali tento iPad nabízet za cenu 10.290 Kč. Počítejme ovšem s tím, že iPad pod 10.000 Kč už prostě nekoupíte.

 

Pokud jste nákup iPadů přesouvali až na představení nových iPadů, kdy dojde k větším cenovým posunům a řešíte především cenu, doporučujeme zakoupit iPad 9. generace, dokud je ještě někde skladem. Zásoby jsou v řádech stovek kusů a brzy se rozprodají.

 

Oproti tomu iPad 10. generace, nyní zcela jistě převládne školský segment. Disponuje základní pamětí 64 GB a jeho cena za již zmiňovaných 10.990 Kč. Pořídit pak můžete větší paměť, tedy 256 GB za cenu 15.490 Kč. Pokud si myslíte, že jsme zapomněli na 128 GB verzi, tak nezapomněli. V koutku duše jsme doufali, že Apple tuto paměť nabídne, ale dalo se předpokládat, že tady změny nenastanou.

 

Novinkou je aktualizovaný iPad Air 11“ s chipem M3, který je až o 50 % rychlejší než předchozí model. Za 128 GB zaplatíte 17.790 Kč. Na výběr máte kapacity paměti až do1 TB.

 

Úplnou novinkou je představení iPad Air 13“, také s M3 chipem, který výrazně zvětšuje pracovní pole uživatele. Cenově startuje na částce 23.990 Kč s kapacitou 128 GB paměti.

 

Další novinkou je pak série iPad Pro, který začíná na ceně 29.990 Kč a jak asi všichni tušíme, tak i přes jeho naprosto ojedinělé možnosti, nebude v segmentu školství nijak kralovat.

 

Poslední novinkou, kterou dnes Apple představil, je Apple Pencil Pro. Pencil pořídíte za cenu 3.790 Kč. Kompatibilní je pouze k iPadům série Air a Pro.

 

Pakliže hledáte pencil pro iPad 9. generace a nižší, tak tím je i nadále pouze Apple Pencil 1. generace za cenu 2.890 Kč. Pro majitele iPadu 10. generace, je tu již vylepšená verze Apple Pencil (USB -C), za cenu 2.290 Kč. A pokud je i tato částka příliš vysoká, můžete koupit dotykové pero třetích stran jako například toto, za cenu 1.190 Kč.

 

 

90 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page