top of page

Placené aplikace: Škola, Apple a finanční správa

Apple iPady jsou vzdělávacím sektorem velmi oblíbeny, a to s dobrým důvodem. Poskytují školám širokou škálu nástrojů a aplikací, které mohou posílit vzdělávací zkušenosti studentů. Nicméně, nákup placených aplikací od Applu pro iPady pro školy v České republice může být trochu složitější, než by se mohlo na první pohled zdát. V tomto článku se budeme zabývat klíčovými aspekty tohoto procesu. 

Apple School Manager: Jediná správná cesta

 

Pro školy v České republice je jedinou správnou cestou pro nákup jak placených, tak bezplatných aplikací od Applu pro iPady Apple School Manager. Tento nástroj ve spojení s MDM (vzdálenou správou), umožňuje školám centralizovaně spravovat své iPady, nastavovat politiky a nakupovat aplikace. Apple School Manager poskytuje také další výhody, jako je registrace a evidence školních iPadů, možnost vytvářet učitelské a žákovské účty a jednoduché provádění aktualizací.

 

Registrační údaje školy a daňový status

 

Při registraci školy v Apple School Manageru je důležité věnovat zvláštní pozornost registračním údajům a daňovému statusu. Škola musí uvést, zda je plátcem daně z přidané hodnoty (DPH) nebo ne. I když je Apple evropskou firmou se sídlem v irském Corku, má v České republice pouze registraci k DPH, což znamená, že škola by se měla stát alespoň registrovanou osobou/subjektem.

 

Rozdíl mezi plátcem DPH a registrovaným subjektem na finančním úřadě

 

Je důležité rozlišovat mezi plátcem DPH a registrovaným subjektem na finančním úřadě. Plátce DPH je povinen platit daň z přidané hodnoty získanou z prodeje produktů nebo služeb. Na druhé straně registrovaný subjekt na finančním úřadu má povinnost evidovat a hlásit své příjmy a výdaje (výdaje za službu jako je nákup aplikací), což je důležité pro daně a účetnictví. Registrovaný subjekt na finančním úřadu může být také plátcem DPH, ale nemusí. 

Změna daňového statusu u Applu

 

Po registraci u finančního úřadu by škola měla také změnit svůj daňový status u Applu. Tímto způsobem Apple nebude vyčíslovat daň z přidané hodnoty na fakturách, a škola bude moci tuto daň zpracovávat sama v souladu s tuzemským daňovým zákonem.

 

Nákup placených aplikací od Applu pro iPady ve školách v České republice může být ze začátku papírově složitý proces, ale s důkladnou registrací a správou daňového statusu můžete zajistit, že vaše škola bude mít přístup k potřebným vzdělávacím aplikacím bez zbytečných komplikací.

 

Odkaz na registraci Apple School Manager: Registrace Odkaz na finanční správu a definici identifikovaná osoba: Informace

Odkazy na MDM řešení: MDM pro školy Mosyle Microsoft Jamf Meraki


 

133 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page