top of page

QR kódy a jak je využít

QR kódy nebo také kódy rychlé reakce jsou prostředkem pro rychlý a efektivní přenos libovolné informace do chytrého mobilního zařízení. V současné době se s nimi setkáváme čím dále častěji, a to na mnoha různých místech. Může se jednat o reklamy, elektronické platby, turistické mapy, online registrace, vstupenky na akce, přístup do budovy a mnohé další. Ve výuce nabízejí učitelům i žákům zcela nové možnosti ve vzdělávacím procesu.


Přístup k online materiálům: Učitelé mohou sdílet se žáky spoustu výukových materiálů, jako jsou webové stránky, fotografie, videa, dokumenty či prezentace. Pomocí QR kódu je možné poskytnout také nadanějším žákům snadný přístup k doplňkovým informacím k výuce.


Interaktivní aktivity: QR kódy mohou být také použity pro interaktivní aktivity ve výuce. Učitelé mají možnost žákům sdílet kódy vedoucí k online kvízům, interaktivním cvičením či dokonce pomocí nich vytvořit únikovou hru pro své žáky. Pro tyto aktivity je možné využít například weby jako Kahoot, Flippity, Mentimeter, Learning Apps či Umíme to.


Jak vytvořit QR kód: Možností tvorby těchto kódů je v současné době mnoho. Je možné využít spousty webových stránek, které jsou na tuto problematiku zaměřené. Jedná se například o český web QRgenerator, kde stačí pouze vložit chtěný odkaz a následně stáhnout vytvořený QR kód. Také existuje spousta aplikací, jejichž součástí je snadná tvorba těchto kódů. Jedná se například o Qrafter, My QR Code Generator či Canva. Pokud však vlastníte zařízení s iOS (iPhone či iPad), tak máte jedinečnou možnost nastavení generátoru QR kódů přímo v nativní aplikaci Zkratky (nemusíte nic stahovat). Návod pro toto nastavení najdete ve video návodu níže.312 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page