top of page

Spravovaná Apple ID ve škole

Spravované Apple ID nabízí široké možnosti pro inovativní vzdělávání a podporu rozvoje studentů. Spravovaná Apple ID jsou jedním z klíčových prvků efektivní práce ve školním prostředí a jejich využití přináší mnoho výhod jak pro žáky, učitele, tak také správce ASM a MDM. Spravované Apple ID můžete vytvořit jak pro žáky, tak učitele.

 

Rozdíl mezi spravovaným Apple ID a Soukromým Apple ID, jsme podrobně popsali v tomto předchozím článku.

 

Spravované Apple ID navíc ve škole otevírá další možnosti, a to především v oblasti sdílení a kolaborace žáků na jednotlivých projektech. Mimo jiné otevírá dveře celé řadě nových funkcionalit, mezi které patří:

 

  • centralizovaně spravovat přístup studentů a učitelů k technologiím od společnosti Apple. Tímto způsobem lze efektivněji řídit a monitorovat používání zařízení a aplikací v rámci školního prostředí.

  • možnost distribuovat aplikace a obsah prostřednictvím Apple School Manageru. Učitelé mohou snadno přidávat potřebné aplikace do svých vyučovacích plánů a studenti je mohou jednoduše stáhnout na svá zařízení.

  • vytvářet personalizované učební prostředí. Každý student má možnost přizpůsobit si své zařízení podle svých individuálních potřeb a preferencí, což podporuje efektivnější učení a zapojení do vzdělávacího procesu.

  • umožňují školám nastavit přísná bezpečnostní opatření a sledovat aktivitu studentů v digitálním prostředí, což přispívá k ochraně jejich osobních údajů.

 

Ale především díky integraci s dalšími službami od společnosti Apple, jako je iCloud, mohou uživatelé se spravovaným Apple ID snadno synchronizovat svá data a sdílet informace mezi různými zařízeními. To usnadňuje práci s dokumenty a projekty a umožňuje plynulou spolupráci mezi studenty a učiteli.Obzvláště oceníte online kolaboraci a sílení studentských prací v aplikacích jako je Freeform, Keynote, Pages a Numbers. Aplikace Freeform se dnes ve školách stává velmi oblíbenou a bez spravovaného Apple ID, není možné s touto aplikací pracovat online a sdílet ji. Důležité je také zmínit vytvoření spravovaného Apple ID pro potřeby instalace knih do školních iPadů, které spravujete v MDM.

 

Vytvořením Apple ID, se nemusíte obávat, že studenti budou moci začít kupovat a stahovat aplikace, anebo s tímto Apple ID jakkoliv jinak nakládat. V kombinaci s MDM máte iPady a spravované Apple ID plně pod kontrolou.

 

Spravované Apple ID můžete využit jak v případech výuky 1:1, kdy každý žák má přidělen svůj vlastní iPad, tak také v případech, kdy jsou iPady pokaždé u jiného žáka. V případě, kdy iPady kolují, postačí vytvořit spravované Apple ID nikoliv na jméno žáka, ale už existující název iPadu. Takto budete umět identifikovat, který iPad má jaké Apple ID. Jakmile výuka skončí a žáci odevzdají své práce učiteli, postačí se naučit jednoduché pravidlo pro digitální kompetence. „A teď si pojďme po sobě uklidit.“ Žáci po sobě smažou své práce a může začít nová hodina s dalšími studenty.

 

V našem video návodu se podívejte, jak spravované Apple ID vytvořit. V příštím článku pro vás chystáme video návod, ve kterém se naučíte vytvořené Apple ID použít a nastavíme si aplikaci Freeform, pro školní sdílení.128 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page