top of page

Ověřená technika a příslušenství pro školy

Naši práci nevztahujeme nutně na konkrétní techniku a zařízení, nicméně praxe přináší zkušenosti s tím, jak které zařízení funguje, a jak se prakticky používá při výuce a ve školním provozu. A naším cílem je vytvářet takové prostředí, ve kterém je technika funkční pomůckou a pedagog se může víc soustředit na obsah kreativitu. Máme pro vás tyto ověřené tipy:

ipad-2020-hero-space-cell-select.png

Tablety iPad

iPad je častým nástrojem v našich aktivitách. Tablet sám o sobě stojí na pomezí počítače a chytrého telefonu a nabízí stále více možností s tím jak se vyvíjí aplikace a výkon. Apple byl s iPadem prakticky první na trhu a spolehlivost tohoto zařízení pořád není překonaná.

K dispozici je několik variant a také je možné iPad pořídit v projektech podporujících ICT.

Obaly a klávesnice pro iPad

Vybrat praktický obal pro školní iPad není je tak. Napište nám a nabídneme vám takový, který se osvědčil ve vašem typu školy. Ať už to bude ZŠ, MŠ, speciální škola, nebo jiný typ.

Když je třeba psát na iPadu delší texty, klávesnice, případně myš vytvoří praktický mini notebook. Na I. stupni může taková sestava kompletně pokrýt výuku ICT.

obal ipad.png
ipad-splitter-keyboard-smart-202009_edit
ipad-mini_why__cufis6xr6sq6_og.png

Stylus pro iPad

Stylus pro iPad je natolik specifický, že si zaslouží samostatnou zmínku. Díky promyšlenému řešení, tablet snímá jen dotyk pera. To prakticky znamená psát po displeji jako na papíře. Anotace PDF, opravy dokumentů, kresba, matematický zápis, vše jde. Jde o optimální průsečík tradičních návyků psaného projevu a technologie.

Nemusí jít nutně o Apple Pencil, stylusů se stejnou funkcionalitou je více, cenové rozpětí je širší.

Kufry a přeprava pro tablety

Tradiční téma, kam s tablety ve škole, jak je bezpečně uschovat, nabít nebo přepravit? Záleží na vaší situaci, a rozhodně vám poradíme, jak situaci řešit. Když jde o kufry, několik ověřených variant, které ve školách slouží dlouhá léta.

kufr.png
SPRKPlus-Hero.png
550_edited.png

Robotika

Výuka základů algoritmizace může mít řadu podob. Stačí aplikace v tabletu, nebo jen www stránka se cvičením. Mini "roboti" ale posouvají názornost a zpětnou vazbu o něco dál. Správně zvolená robotická sada je univerzální a využijete ji nejen s iPady a nejenom v učebně informatiky.

Poradíme, jakou robotickou sadu zvolit a také, jak s ní pracovat ve výuce. Podívejte se, jaké kurzy na toto téma máme.

bottom of page